کوهستان

گروه کوهنوردی آدینه(آخرین روز هفته وروز خوش)

بزمجه یک و نیم متری
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٦:٤٧ ‎ب.ظ روز پنجشنبه ۳۱ شهریور ۱۳٩٠
 

آتش نشانان تهران بزمجه یک و نیم متری را که موجب ترس و وحشت ساکنان شهرک راه آهن شده بود، به دام انداختند.
به گزارش روابط عمومی سازمان آتش نشانی تهران در پی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر مشاهده تمساح، آتش نشانان ساعت 27/23 شامگاه شنبه به شهرک راه آهن، انتهای خیابان امیرکبیر رفتند و پس از روبه رو شدن با تمساح ادعایی که البته یک بزمجه درشت هیکل بود با استفاده از تجهیزات مارگیری و ساختن حلقه مناسب با طناب و بدون ایجاد کوچک ترین آسیبی این بزمجه را که در ایستگاه اتوبوس قرار داشت به دام انداختند..


 
 
ساکنین پناهگاه مهرشهر نیازمند یاری شما هستند
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٩:٠٠ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٠
 

ساکنین پناهگاه مهرشهر نیازمند یاری شما هستند
گروه حمایت از محیط زیست وحیوانات
کمک های مورد نیاز

مصالح برای ساختن لانه -چاه سپتیک،موتور برق_نرده آهنی

سیمان و موزاییک برای پوشش کف،بلوک سیمانی و اجر

و سیمانی برای افزایش ارتفاع دیوارهای دور پناهگاه و نیاز های مند

افرادی جهت حمل حیوانات بیمار

کمک جهت خریداری موتور برق که خیلی خیلی لازمه

کمک نقدی جهت تهیه مصالح آب بندی حوضچه ها و استخر آب

 درصورت تمایل با شماره 09121028959 تماس حاصل فرمایید پورآرین
سگها نباید در بندورنج باشند
ساکنین پناهگاه مهرشهر نیازمند یاری شما هستند
سگ ها شایسته زندگی بهتری هستند
www.sarpanaah.ir
بازدید کنندگان عزیز لطفا این متن را جهت کمک به سرپناه وآشنایی بیشتر مردم در سایت خود قرار دهید


 
 
جمعه 25 شهریور1390
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٦:۳۱ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ۳٠ شهریور ۱۳٩٠
 

نظر آباد.


 
 
قلعه بابک
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ۸:٤٧ ‎ق.ظ روز شنبه ٢٦ شهریور ۱۳٩٠
 

بنای قلعه بابک در پنج کیلومتری جنوب غربی کلیبر واقع است. بنای جمهور مرکب از قلعه و قصر است و بر فراز قلهٔ کوهستانی با نام جمهور در ارتفاع بیش از ۲۳۰۰ تا ۲۶۰۰ متر از سطح دریا واقع شده‌است. اطراف این قله را از هر طرف دره‌هایی به عمق ۴۰۰ تا ۶۰۰ متر فرا گرفته است و تنها یک راه به اصطلاح (بز رو) دارد. از کلیبر تا قلعه بذ ۳ کیلومتر راه سخت‌گذر را باید طی نمود ولی بعد از صعود به قله و ورود در قلعه، رنج راه به کلی از بین می رود. بعد از حملهٔ اعراب به ایران جنبش‌هایی به وجود آمد که یکی از آن‌ها به رهبری بابک خرمدین بود. مقر این جنبش در طول مبارزه در قلعه‌ای بود که بعدها به دلیل شجاعت و درایت بابک نام او را به خود گرفت. از جمله وقایع مهم و جالب زمان بابک، آوردن دین خرمدین است که خود او رهبرش بود
قلعه بابک بنای پر شکوه و زیبایی است که درگذشته محل استقرار و سنگر دفاع بابک خرمدین سردار دلیر ایرانی از خاک ایران و بخصوص آذرپادگان در مقابل تهاجم اعراب بوده و احتمالا پیش از او نیز جاویدان فرزند شهرک  که مبارزات خود با اعراب مهاجم را از کوهستان های آذربایجان آغازکرده بود دراین قلعه سکونت نموده است بابک نیز ابتدا به جمع مبارزان جاویدان پیوسته و پس از مرگ او در سال 200 هجری قمری به عنوان رهبر خرمدینان 22 سال توانست در این قلعه به مبارزات آزادی خواهانه خود ادامه دهد
این بنا  احتمالا یک قلعه دفایی می باشد که در دوران اشکانی یا به احتمال قویتر ساسانی ساخته شده  است و شباهت زیادی به سبک معماری مجموعه سلیمان  مربوط به دوران ساسانی دارد اما بابک پس از استقرار در این دژ قسمتهای اصلی آن را ترمیم نموده وبخشهایی را نیز به آن افزود و اکنون که  بیش از 1200 سال از آن دوران می گذرد هنوز بخشهایی از آن دژ پر صلابت پابرجا مانده است و باید تاکید نمود علت اصلی شهرت روز افزون آن , حماسه بابک خرمدین ویارانش در دفاع از میهن خویش در این دژ بوده  که در دوران خود تا سرزمین اسلاوها ,مصر و قلمرو رومیان هم گسترش یافته بود
(ehsansaadat.blogfa.com/post-131.aspx
پیشگویان به بابک خرمدین ، آزادیخواه میهن پرست کشورمان گفتند در پایان این مبارزه کشته خواهی شد او گفت سالها پیش از خود گذشتم همانگونه که ابومسلم خراسانی از خود گذشت برای این که ایران دوباره ادامه زندگی پیدا کند روح بزرگانی همچون ابومسلم در من فریاد می کشد و به من انگیزه مبارزه برای پاک سازی میهن را می دهد پس مرا از مرگ نترسانید که سالها پیش در پای این آرزو کشته شده ام .
ارد بزرگ در سخنی بسیار زیبا می گوید : گل های زیبایی که در سرزمین ایران می بینید بوی خوش فرزندانی را می دهند که عاشقانه برای رهایی و سرفرازی نام ایران فدا شدند .  
بابک خرمدین اندکی بعد در حضور خلیفه تازی بغداد اینچنین به خاک و خون کشیده شد :  
خلیفه :عفوت میکنم ولی بشرطی که توبه کنی ! بابک :توبه را گنهگاران کنند٬توبه از گناه کنند. خلیفه :تو اکنو ن در چنگ ما هستی!
 بابک:اری ٬تنها جسم من در دست شما است نه روحم٬ دژ آرمان من تسخیر ناپذیر است.  
خلیفه :جلاد مثله اش کن! معلون اکنون چراغ زندگیت را خاموش می‌‌کنم. بابک روی به جلاد٬چشمانم را نبند بگذار باچشم باز بمیرم. خلیفه :یکباره سرش را ازتن جدا مکن٬ بگذار بیشتر زنده بماند! نخست دستانش را قطع کن!جلاد بایک ضربت دست راست بابک را به زمین انداخت.خون فواره زد.بابک حرکتی کرد شگفتی در شگفتی افزود٬زانو زده ٬خم شد وتمام صورتش را با خون گرمش گلگون گرد.شمشیر دژخیم بالا رفت وپایین آمد ودست چپ دلاور ساوالان را نیز از تن جدا کرد.فرزند آزاده مردم به پا بود٬ استواربود . خون از دو کتفش بیرون می‌‌جست .  

خلیفه :زهر خندی زد : کافر! این چه بازی بود که در آستانه مرگ در آوردی ؟ چرا صورت خود به خون آغشته کردی؟ چه بزرگ بود مرد٬چه حقیر بود مرگ٬ چه حقیر تر بود دشمن! پیش دشمن حقیر٬مردبزرگ٬بزرگتر باید. گفت : در مقابل دشمن نامرد ٬ مردانه بایدمرد ٬اندیشیدم که از بریده شدن دستانم ٬خون ازتنم خواهدرفت . خون که رفت٬ رنگ چهره زرد شود .مبادا دشمن چنان گمان کند از ترس مرگ است ٬خلق من نمی‌پسندندکه بابک در برابرگله ء روباهان ترسی به دل راه دهد.... خلیفه از ته گلو نعره کشید: ببر صدایش را!!!! وشمشیر پایین آمد و سر. سری که هرگزپیش هیچ زورمند ستمگری فرود نیامده بود . هر بار که این داستان خوانده شود احساس می کنیم بابک هنوز هم زنده است و برای کشورش جان می دهد یادش گرامی باد


 
 
جمعه18شهریور1390
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٩:٤٤ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٢۳ شهریور ۱۳٩٠
 

حرکت به شروین (از گردو ها خبری نبود)


 
 
جمعه 10 شهریور1390
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٧:۱٧ ‎ق.ظ روز شنبه ۱٢ شهریور ۱۳٩٠
 

صعود به توچال..............


 
 
دماوند
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ۸:۱٦ ‎ق.ظ روز پنجشنبه ۱٠ شهریور ۱۳٩٠
 

....


 
 
خانمها چه حسی به مردان کچل دارند؟
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ۸:٤٦ ‎ق.ظ روز چهارشنبه ٩ شهریور ۱۳٩٠
 

قبل از هر چیز باید بگوییم که همانطور که مرادان ظاهربین در دنیا وجود دارند، زنان ظاهربین هم هستند. مطمئناً اصلاً دوست ندارید با چنین زن‌هایی باشید پس چه اهمیتی دارد که چه فکری می‌کنند؟
مردانی که مجبورند با کچل شدن تدریجی خودشان کنار بیایند، خیلی نگران این هستند که در نظر جنس مخالفشان چه اتفاقی برای ظاهر آنها می‌افتد. نمی‌توان نظر همه زنان را یکسان تلقی کرد اما شاید اگر نظر اکثریت خانم‌ها را بدانید کمی تعجب کنید.

قبل از هر چیز باید بگوییم که همانطور که مرادان ظاهربین در دنیا وجود دارند، زنان ظاهربین هم هستند. مطمئناً اصلاً دوست ندارید با چنین زن‌هایی باشید پس چه اهمیتی دارد که چه فکری می‌کنند؟

اگر واقعگرایانه به این مسئله نگاه کنیم، اکثریت زنان درست مثل مردان اولویت‌های خاصی برای خود دارند. ممکن است لزوماً وسواسی یا سخت‌گیر نباشند اما از نظر ظاهری به دسته‌ای از مردان تمایل بیشتی دارند—مثلاً مردان قدبلند با پوست و مو تیره، مردان پِرمو با ظاهر ورزشکاری، مردان متفکر و باهوش و دسته‌های مختلف دیگر. هیچ اشکالی ندارد. مردها هم همینطور هستند. بعضی از مردها زن‌های قدبلند دوست دارند بعضی قدکوتاه. بعضی از مردها عاشق زن‌های آرام هستند و بعضی زن‌ها پر شر و شور را ترجیح می‌دهند. متوجه منظورمان می‌شوید؟ فرای همه اینها، اجازه بدهید درمورد نظر خانم‌ها درمورد مردهای بی مو و کم مو توضیح دهیم.

زن‌ها مردهای بی مو را دوست دارند. اما می‌خواهید بدانید که با نگاه کردن به مردهای بی مو چه فکری می‌کنند؟ برای آنها مهم اعتماد به نفس شماست. نگاه می‌کنند ببینند آیا هیکل خوبی دارید یا نه، به مدل لباس‌پوشیدنتان نگاه می‌کنند و بوی تنتان. همه اینها برای آنها مهم است.

مردهای بی مویی که بقیه این ویژگی‌هایشان مطابق میل خانم مورد نظرشان باشد، هیچ جای نگرانی ندارند.

صادقانه بگوییم، هیکل مردها قدرت زیادی برای جلب نظر خانم‌ها دارد، حتی بیشتر از موهای روی سرشان. مردهای بی مو بسیار جذاب زیادی وجود دارند که زن‌ها عاشقشان هستند. بااینکه جذابیت ظاهری برای تاثیر اولیه روی آدم‌ها نقش مهمی دارد اما مهمترین چیز و جذاب‌تری چیز برای یک مرد داشتن اعتمادبه‌نفس، ظاهری خوب و مرتب و رفتار مناسب است. اینها جذاب‌ترین ویژگی‌های روی زمین هستند. مردی که بداند چه ویژگی‌های خوبی دارد و از آنها استفاده کند، همین.

اما کچل بودن همیشه هم جذاب نیست. مردهای کچل زیادی را می‌بینید که موهای یک طرف را به سمت دیگر سرشان شانه می‌زنند که واقعاً مسخره به نظر می‌رسد. به همین خاطر است که کمی رسیدگی می‌تواند حتی بدون داشتن مو تغییر شگرفی در جذابیت شما ایجاد کند. مردان کچل می‌توانند موهای باقیمانده خود را خیلی کوتاه بتراشند یا از سبک‌ها و مدل‌های جذاب و جدید دیگر استفاده کنند که همه آنها به بهبود ظاهرشان کمک می‌کند. می‌توانید از آرایشگرتان بخواهید در این زمینه کمکتان کند.

زنان زیادی هستند که اهمیتی به موهای طرفشان نمی‌دهند. پس سعی کنید وقت بیشتری را صرف ورزش کردن، رسیدگی به وضعیت لباس‌پوشیدنتان کنید و از آرایشگرتان هم مشاوره بگیرید و موهای باقیمانده سرتان را به بهترین نحو کوتاه کنید تا به نظر خانم‌ها با وجود کچل بودن جذاب برسید.
*


 
 
جمعه 4 شهریورماه 90
نویسنده : غلامرضاخواجه ای - ساعت ٧:۳٩ ‎ق.ظ روز یکشنبه ٦ شهریور ۱۳٩٠
 

یک شب زیبای بارانی

حرکت 3صبح مسیر دربند-شیرپلا-ایستگاه 5-ایستگاه 2-شیردره..... .....و..